Štítky

:-) 17. listopad 3D ABL alkohol amnestie Anastázie Hagenová Asko nábytek azyl Babiš baby boxy banky Bárta Bém birthday Birthplace study BIS Blesk blogování Breivik bulvár code černá labuť ČGPS ČOI ČSSD ČT ČTK Dělníci bulváru děti dětskýma očima dluhová krize dobro dokument domácí porod Downton Abbey EHCR ekonomie ENG EU euro Evropa facebook fail farmaceutický průmysl faux pas festival tolerance film firma Gallup gaming gay parade globalizace Google Gosford Park Hájek Havel homosexuálové internet Ivana Königsmarková Janeček Janoušek Japonsko ježíšek Jillian Michaels jxd Kalousek kauce Kavčí hnízdo Klaus kmotr kniha knihy knížky pro děti komunikace komunisti korporace korupce le fay legalizace Leoš Heger lidská práva marihuana marketing Mašínové Mat Honan mateřství media média MMF multikulturalismus MZ Naomi Kleinová narozeniny Nečas negativní hlasy NFFP No logo odboj odborář odposlechy ODS OSN osobní PA Paumer plagiátorství pohádka policie politika porno porody Pospíšil právo pražská kavárna prezident prezidentská milost prezidentská volba prohibice projev První republika přímá volba příroda radosti Rath recenze Reflex reklamace rio rodina Roman Smetana RTS Rusko Řecko senát seriál SFŽP Schwarzenberg sociální síť soud soukromé soukromí společnost SPOZ spz starosti státní maturita stávka strasti superstar Svobodní šafr škola školství Šoková doktrína Šouf t-mobile těhotenství televize Ternovszky vs. Hungary Trnka Umberto Eco ÚS vánoce velezrada velké wtf vězení volby volební systém výchova výzkum Woody Allen wtf zdravotnictví Zeman zlo zodpovědnost ženy Žítkovské bohyně

středa 13. června 2012

Tři vteřiny

Znáte ten pocit? Moc se těšíte a pak ten moment nastane. Je to skvělé, ale úplně nejlepší jsou první tři vteřiny. Koncentrované potěšení okamžiku.

Tři vteřiny čisté radosti, když:
 • otevřu prázdný editor a přemýšlím, co napíšu.
 • mám v ruce úplně novou knížku. 
 • jsem právě porodila.
 • dostanu mimořádné OV, usadím se bezdětná ve vlaku a otevřu si poslední Reflex.
 • se ocitnu po půlroce opět ve svém oblíbeném sushi baru a první sousto nigirizuši způsobí mým zjihlým chuťovým pohárkům orgasmus.
 • viet bar a bun cha, dtto.
 • na mě položí drobné ruce thajská masérka.
 • se večer spokojená vrátím domů, do svého, ke svým.
 • vezmu do rukou altovou flétnu.
 • s guilty pleasure zabrouzdám na nějaký pokleslý web.
 • se roztočí ozubená kolečka a s cvakáním se vysune tu Pyke, tam King's Landing.
 • se naše  tři ratolesti výjimečně přestanou prát, chytí se za ruce a začnou zpívat.
 • v dceřině žákajdě najdu jedničku a mé jedničky se vzedmou mateřskou pýchou.
 • si ukradnu chvilku a potajmu, aby děti ne(zá)viděly, si strčím do pusy kousek dobré čokolády.
 • si  ukradnu chvilku se svým milým.
 • se ponořím do večerní koupele horké tak, až z ní mám husí kůži.
 • po celém dni pobíhání a neklidu se konečně uložím do postele a uvědomím si, jak bolavá a unavená vlastně jsem a jak sladké je ticho.
 To víte, že příjemné je to i potom. Ale ty první chviličky jsou prostě skvělé tak nějak víc a já si je hýčkám.

A nejen to. Nekupuju sportku a neříkám si, že  až děti povyrostou, až dostavíme, až bude léto, až tohle a tamto, že bude líp. Třeba nebude. To pěkné je teď a kvůli těšení na budoucnost si nenechám ujít dnešek. I když se nic velkého neděje a vlastně se dějí i věci, které ani moc pěkné nejsou. Ale dokud mám střípky těchhle malých všedních radostí, budu spokojená.

6 komentářů:

 1. Díky za připomenutí, nějak pořád potřebuju připomínat ty obyčejné věci... Peta

  OdpovědětVymazat
 2. Já musela; včera byl ukrutnej den. Znáš Čapkovu pohádku O příliš rozpustilých klucích? Nikomu a ničemu nedali pokoj, skákali a lítali hůř než opice a povykovali a řvali přitom jako čerti, že by ani celý zvěřinec takového rámusu nenadělal... Taky jsem už už čekala, kdy to těm našim hubu natrhne, vybuchnou a cucky budou lítat vzduchem, ale ono nic :)

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasně napsané, Mikeilo, k první dnešní kávě po martýriu na pasovém úřadě jak dělané :) A ještě... děkuju za článek o DD, opravdu moc, tak nějak jsem nevěděla, jestli poděkovat přímo tam, ale nechtěla jsem rušit tvé kruhy, tak to dělám tady:)

  Diny

  OdpovědětVymazat
 4. Diny, ty rušit můžeš! A poděkovat bych měla hlavně já tobě; Devátý dotek je úžasná knížka :)

  OdpovědětVymazat
 5. líp už bylo :)

  a radost, kterou si neuděláme sami, nám jiní dopřejí málokdy... ale kdybys zas měla někdy OV - tak já bych se i pokusila :)

  OdpovědětVymazat
 6. Huš, pesimisto :) Poslední dobou dostávám OV pouze na akce, jako byla ta minulý týden - což striktně vzato ani není OV, ale lepší než nic. Po kávě a větrníku v Myšákovi se mi ale stýská, ne že ne :)

  OdpovědětVymazat