Štítky

:-) 17. listopad 3D ABL alkohol amnestie Anastázie Hagenová Asko nábytek azyl Babiš baby boxy banky Bárta Bém birthday Birthplace study BIS Blesk blogování Breivik bulvár code černá labuť ČGPS ČOI ČSSD ČT ČTK Dělníci bulváru děti dětskýma očima dluhová krize dobro dokument domácí porod Downton Abbey EHCR ekonomie ENG EU euro Evropa facebook fail farmaceutický průmysl faux pas festival tolerance film firma Gallup gaming gay parade globalizace Google Gosford Park Hájek Havel homosexuálové internet Ivana Königsmarková Janeček Janoušek Japonsko ježíšek Jillian Michaels jxd Kalousek kauce Kavčí hnízdo Klaus kmotr kniha knihy knížky pro děti komunikace komunisti korporace korupce le fay legalizace Leoš Heger lidská práva marihuana marketing Mašínové Mat Honan mateřství media média MMF multikulturalismus MZ Naomi Kleinová narozeniny Nečas negativní hlasy NFFP No logo odboj odborář odposlechy ODS OSN osobní PA Paumer plagiátorství pohádka policie politika porno porody Pospíšil právo pražská kavárna prezident prezidentská milost prezidentská volba prohibice projev První republika přímá volba příroda radosti Rath recenze Reflex reklamace rio rodina Roman Smetana RTS Rusko Řecko senát seriál SFŽP Schwarzenberg sociální síť soud soukromé soukromí společnost SPOZ spz starosti státní maturita stávka strasti superstar Svobodní šafr škola školství Šoková doktrína Šouf t-mobile těhotenství televize Ternovszky vs. Hungary Trnka Umberto Eco ÚS vánoce velezrada velké wtf vězení volby volební systém výchova výzkum Woody Allen wtf zdravotnictví Zeman zlo zodpovědnost ženy Žítkovské bohyně

sobota 30. dubna 2011

Svatební

zdroj:www.guardian.co.uk
Dva lidé se sobě včera stali mužem a ženou. On urostlý, v důstojnické uniformě, ona moderní víla, křehká a elegantní. Byl to moc krásný obřad, vskutku majestátní.

Takových svateb nebývá moc. Turistický průmysl bude ze včerejšího dne těžit několik dalších let. Jistě je snem každého státního píáristy mít takový materiál k propagaci vlastní země, jelikož bez uzardění může používat přívlastky jako kultivovaná, noblesní, moderní. Jeden balkonový polibek - a bum! karma státu letí do výšin.

Líbilo by se mi na jeden den, když už ne patřit do rodiny Middletonových, tak být alespoň obyčejnou Britkou a vědět, že dění v mé zemi je se zájmem a napětím sledováno polovinou planety.

Marně přemýšlím, co by se tak dalo uspořádat podobného v českých podmínkách. Monarchii nemáme, tak co alespoň svatbu některého politika? Velkolepý funus? Vojenskou přehlídku? Co takhle vylovit z propadliště dějin spartakiádu? Jaká událost by mohla přitáhnout pozornost celého světa, aby ji dychtivě sledovaly miliony lidí a nebyl to zrovna politický skandál nebo nukleární katastrofa? Co by mohlo pozitivně upnout zraky k naší malé republice, aby se dámy mohly obléci do slavnostních šatů, páni do žaketů, jezdci a koně nablýskaní, letectvo v plné parádě?

Nenapadá mě nic.

Ještě že máme ten hokej. Lid si s gustem zahopsá a ujistí se, že kdo neskáče... Sice to není tolik elegantní a šik, dres s Jágrovým číslem není úplně totéž co šaty Sarah Burton a pruhovaný sudí co děkan John Hall, tolik lidí to také sledovat nebude... ale co už.

2 komentáře:

  1. Velkolepý funus? Dámo, asi bych měl Vaše názory sledovat častěji.

    OdpovědětVymazat
  2. No ano, v dubnu jsem vyjádřila přání, že by bylo hezké, kdyby se k naší republice (nejlépe v pozitivím smyslu) upnuly zraky celého světa. Že se tak bude dít v pátek při státním pohřbu Václava Havla, je mi nesmírně líto. Jinak Vašemu rýpnutí nerozumím a ani nechci.

    OdpovědětVymazat